0332 Címzettcsoportok



Ezen az oldalon találja az aktív projektjéhez tartozó címzettcsoportok listáját. A táblázat alján lévő nyilakkal a további címzettcsoportjait tekintheti meg. Itt az alábbi menüket láthatja:

Itt az alábbi menüpontokat láthatja:



Áttekintés

Itt módosíthatja, vagy törölheti is a csoportjait. Ha a címzettjeinek különböző az érdeklődési köre, akkor csoportok létrehozásával könnyebben, és hatékonyabban tudja őket kezelni. Ha a listában még nincs címzettcsoport, akkor a "Jelenleg a lista üres" szöveget láthatja. Alapértelmezetten minden projekt úgy indul, hogy létrejön hozzá egy "Mindenki" nevű címzettcsoport, melybe értelemszerűen minden címzett beletartozik. Természetesen ez a csoport is törölhető. A táblázat fejlécének mezőire kattintva a címzettcsoportok sorrendjét változtathatja meg, a különböző oszlopnevek szerinti növekvő illetve csökkenő sorrendben. Ha már vannak létrehozott csoportjai, akkor a táblázatban az alábbi mezők szerepelnek:

  • Név
  • Utolsó frissítés
  • Műveletek
    • Címzettek
    • Módosítás
    • Törlés


A csoport nevét Ön adhatja meg szerkesztéskor, illetve létrehozáskor. A névnek egyedinek kell lennie, ha létezik már csoport a kívánt névvel, erre a rendszer figyelmeztet. A név után zárójelben azt is láthatja, hogy hány címzett tartozik az adott csoportba.

Az utolsó módosítás oszlopban azt a dátumot láthatja, amikor az adott címzettcsoportot utoljára szerkesztette.

A módosítás gombra kattintva módosíthatja az adott csoportot.

A címzettek ikonra kattintva megtekintheti, hogy mely címzettek tartoznak bele az adott csoportba. Ha a csoport címzetteinek táblázatánál tart, lehetősége van a csoport összes címzettjét törölni. Ekkor, ha egy címzett csak az adott csoportban van benne, véglegesen törlődik a projektből, ha több csoportban is benne van, csak az adott csoportból törlődik..

A törlés gombbal eltávolíthatja projektjéből az adott címzettcsoportot.



Létrehozás

A csoport nevére kattintva szerkesztheti az adott csoportot, vagy ha az új csoport létrehozására kattint, újat vehet fel. Szerkesztés esetén egy dobozban jelennek meg a csoport adatai, hogy ne tévedjen el a módosítások közben, és mindig tudja, hogy éppen hol jár, eközben pedig egy táblázatban látja a csoportba tartozó címzettjeit. Csoport szerkesztésénél, illetve új csoport létrehozásánál megadhatja a csoport nevét, majd részletes leírást is írhat róla. Címzetteket többféleképpen tud felvenni a csoportokba. Ha egyenként szeretne hozzáadni címzetteket, akkor kattintson a "Egyesével szeretném a címzetteket a csoportba tenni" feliratú gombra, vagy szerkesztés esetén a dobozban a "Címzettek felvitele" linkre.

Lehetősége van a csoportba véletlenszerűen elhelyezni címzetteket, ekkor válassza a „Véletlenszerűen kerüljön be X db címzett a csoportba” feliratú gombot. Az X helyére egy egész számot megadva határozhatja meg, hogy hányan kerüljenek a csoportba.

Elhelyezhet a csoportban az aktuális projektjéből minden címzettet. Ehhez válassza a „Mindenki kerüljön a csoportba az aktuális projektemből (mindenki feltétel)” gombot.

Ha a csoportot a címzettek valamilyen adatára/adataira vonatkozó szűrőfeltétellel szeretné megadni, akkor kattintson a "Feltétel(ek) segítségével szeretném megadni, hogy kik kerüljenek a csoportba" gombra. Itt lehetőség van még alaposabb módon rendezni címzettei csoportosítását.

Csoportfeltétel szerkesztése

Az első legördülő menüből választhatja ki, hogy milyen jellegű adatra szeretné a szűrést elvégezni. Ez lehet Címzettek, Címzettcsoport, Kérdőív vagy Kampány megerősítés. Tehát tud akár címzettek adataira is szűrni (pl. Keresztnév), de akár egy adott kérdőív kitöltői között is arra, hogy egy kérdésre milyen választ adtak.

A második legördülő listában kiválaszthatja azt az adatot, ami alapján szeretne szűrni. Ezek az adatok lehetnek a LadyBird alapértelmezett címzett adatai, vagy akár az Ön által felvett saját adatok is.

A második legördülő menüből a feltétel relációit adhatja meg. (tartalmazza, kisebb, nagyobb, egyenlő, stb.) Ezután egy szöveges beviteli mező következik, ahova a feltétel második részét írhatja be. Ha például csak az István nevű címzetteiből szeretne egy külön csoportot készíteni (mint ahogy az a fenti képen is látható), akkor olyan feltételt kell megadnia, hogy a keresztnév tartalmazza az István szót.

Az utolsó legördülő menüből pedig a feltételeket kapcsolhatja össze logikailag ÉS-sel, illetve VAGY-gyal az alapján, hogy a két (vagy több) feltétel mindegyik teljesülésekor kerüljön-e be a címzett a csoportba, vagy elegendő egy feltételnek teljesülnie hozzá.

Új szűrési feltételt megadni, vagy meglévőt törölni a legördülő menük után lévő plusz, illetve mínusz gombokkal lehet. A csoportfeltétel megadásánál lehetősége van olyan szűrésre is, hogy csak a valós keresztnevű ügyfeleit vegye figyelembe, ezzel kiszűrve azokat a feliratkozókat, akik nem adták meg, vagy értelmetlenül adták meg keresztnevüket.

Ha a mentés gombra kattint, akkor az újonnan létrehozott csoportja bekerül a csoportok listájába.

A "feltétel törlése" feliratú gomb segítségével alaphelyzetbe hozhatja a csoport feltételét. Fontos megjegyezni, hogy amellett, hogy csoportfeltételt adott meg, természetesen kézzel is felvehet további címzetteket, olyanokat is, akik egyébként a feltételek alapján nem kerülnének a csoportba. Azok a címzettek, akik kézzel lettek a csoportba téve, akkor is benne maradnak a csoportban, ha a feltétel nem teljesül rájuk.

A csoportfeltételek ellenőrzését a rendszer automatikusan végzi, 5 percenként frissítve a csoportokat. Ezért ne ijedjen meg, ha a csoport feltételének szerkesztése után nem változik meg azonnal a csoport címzettlistája.